Loading…
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

O působení moci temna ve vztahu k nám

„Boží hněv se zjevuje z nebe proti každé bezbožnosti a nepravosti lidí, kteří svou nepravostí potlačují pravdu. Vždyť to, co lze o Bohu poznat, je jim přístupné, Bůh jim to přece odhalil. Jeho věčnou moc a božství, které jsou neviditelné, lze totiž od stvoření světa vidět, když lidé přemýšlejí o jeho díle, takže nemají výmluvu." (Ř 1,18-20)

Číst dál: O působení moci temna ve vztahu k nám

Okultismus otevírá dveře démonům

Počátkem devadesátých let jsem pastoračně sloužil jednomu mladému muži a jeho rodině. Při té příležitosti se mi ten bratr svěřil se svými děsivými sny. Často se mu ve snech zjevovaly agresivní obrazy a situace, kdy ho např. někdo polil benzinem a zapálil, jindy zase cítil, jak ho někdo strká k útesu a on poté padá dolů... Křičel ze spaní, potil se, byl vyčerpaný a psychicky zničený.

Číst dál: Okultismus otevírá dveře démonům

Ježíš není synem boha islámu

Pokoj tobě, drahý bratře, drahá sestro, drahý čtenáři. Jistě jsi pěkně udiven pohledem na úvodní stránku tohoto čísla našeho časopisu Život v Kristu. Otištěný snímek jsme převzali od agentury Reuters, která byla ochotna povolit nám jeho použití. Je to snímek transparentu, kterým při návštěvě Turecka demonstranti „vítali" papeže Benedikta XVI. Tento transparent mě velmi zaujal. Ne, já nemohu souhlasit s islámem, ale při pohledu na tento snímek jsem si uvědomil, tak mimochodem, že slova na něm jsou pravdivá. To, co tam čteme, česky znamená: „Ježíš není syn Boží, je prorokem islámu." Pro nás Evropany Bohem islámu je Alláh. V arabštině slovo Alláh znamená Bůh a oni tvrdí, že se jedná o Boha všemohoucího, Boha Abrahámova, Izákova a Jákobova. Jsem nucen nesouhlasit. Není to pravda. Bůh, kterého přívrženci islámu nazývají Alláhem, není totožný s mým a tvým Bohem, Hospodinem.

Číst dál: Ježíš není synem boha islámu

Jóga versus křesťanství

Proč o józe?

Milí sourozenci, pro mnohé z vás není tajemstvím, že jsme se dlouhou dobu (15 let) zabývali jógou, a to nejen jako cvičenci, ale i jako cvičitelé. Naše první kontakty s ní se datují do roku 1969. Tehdy se širší veřejnost v bývalé Československé republice začala o Józe dozvídat zvláště prostřednictvím článků v Mladém světě, které popisovaly některé cviky, nebo systém hathajógy.

Číst dál: Jóga versus křesťanství

Používáním tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie.