Loading…
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Pomoc lesům na Karmelu

Milí přátelé, rádi se s vámi podělíme o čerstvé informace o projektu „Pomoc lesům na Karmelu". Plánovali jsme koupit motorovou pilu, kterou bychom přivezli z Česka, pracovali tam s ní a potom ji darovali izraelským lesníkům. Prodejci motorových pil v Česku neměli zájem pro náš projekt pilu darovat, ačkoli by z toho měli nezanedbatelnou reklamu. Jeden bratr se o tom dověděl a rozhodl se pilu pro tento účel koupit. Jsme tomu moc rádi. Jsme za to velmi vděční. (Protože však v této chvíli nemám od něj potvrzeno, že smím zveřejnit jeho jméno, raději je neuvádím).

Na přelomu ledna a února 2012 pojede šest mužů opět do pohoří Karmel, aby tam dva týdny bezplatně pomáhali obnovit lesy po bezprecedentním požáru. Pro tuto druhou brigádu jsme se rozhodli na základě Boží štědrosti projevené skrze vás. Když jsme viděli, že se na účet projektu sešly peníze na jídlo a nezbytné výdaje, objednali jsme letenky. Ty si každý účastník platí sám. Udělali jsme to velmi rychle, neboť cena letenek v tu chvíli byla vyjímečně výhodná. Doufáme ještě, že získáme částku 17 tisíc na ubytování pro tým. (Je to na izraelské poměry částka směšně malá, na naše zase velká.) Rozhodli jsme se jet také na základě naší první zkušenosti s prací v izraelských lesích. Naše služba byla přijata velice vděčně. Byli překvapeni, kolik jsme toho udělali, a ještě dlouho potom náš projekt oceňovali.

Budeme pravděpodobně opět pracovat v prořezávkách borových porostů a očekáváme také vysazování sazenic. Neboť v době našeho příjezdu se bude v Izraeli slavit svátek Tu Bišvat. Je to den stromů, svátek, který má v Izraeli čestné místo mezi významnými náboženskými a státními svátky. V překladu to prostě znamená „Patnáctého švatu", tedy patnáctého dne měsíce švat. Tu a bi jsou hebrejská písmenka, která nesou číselnou hodnotu 15. Svátek se využívá k sázení stromů po celém Izraeli, proto předpokládáme, že budeme vysazovat i my. Už jsme začali trénovat. Zatím v lese u bratra Staška Bocka.

Prosíme, pomodlete se za to, aby druhá cesta posloužila k vyvýšení Pána a abychom se láskou dotkli Izraele. Finanční pomoc se bude soustřeďovat na účtu Nadačního fondu Nehemie,

č.ú. 100113352/0300, variabilní symbol 7303.

Dotazy a informace podá:

Ing. Karel Káňa, Sokolovská 29, 690 02 Břeclav

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel. 736472153

S díky za vaši případnou pomoc
Tým projektu „Pomoc lesům na Karmelu"

Používáním tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie.