Loading…
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Royal Rangers

Royal Rangers v ČR je křesťanská organizace pro děti a mládež školního věku. Cílem je výchova mladého člověka k plnému, samostatnému a odpovědnému životu bez závislosti na čemkoli škodlivém.

Trojnásobný cíl Royal Rangers je: 1. Získat děti pro Krista, 2. Pomoci dětem udržet se v Kristu a 3. Pomoci dětem stát se Kristovými učedníky.
Jinými slovy - heslovitě: Získat, Vyzbrojit a Vyslat.

Využíváme k tomu schůzky, víkendovky, tábory, výlety, sportovní a kulturní akce. Náplní je získáváni vědomostí, pozitivních návyků a dovedností v takových oblastech jako: život v přírodě - táboření, první pomoc a bezpečnost, mezilidské vztahy, křesťanská etika a základy Biblického učení.

V roce 2016 pracujeme s 1 380 registrovanými členy ve 49-ti Předních hlídkách v: Třinci, Oldřichovicích, Českém Těšíně, Havířově, Karviné, Valašském Meziříčí, Vsetíně, Hodslavicích, Zlíně, Hodoníně, Brně, Břeclavi, Rumburku, Mariánských Lázních, Lestkově, Vsetíně, Jablůnce, Uh. Brodě, Kraslicích, Olomouci, Jihlavě, Bystřici n. Pernštejnem, Praze, Opavě, Albrechticích, Hustopečích, Zábřehu, Vyškově, Prostějově, Frýdku-Místku, Velkém Meziříčí, Tachově, Přešticích, Nymburku, Jablunkově, Českých Budějovicích, Vlašimi, Poličce a Ostravě.

 

Z historie Royal Rangers:

Práce Royal Rangers začala v roce 1961 v USA a později, nezávisle na ní i ve Švýcarsku. Protože oba tyto směry používají stejný způsob práce, došlo k jejich sjednocení. Cílem bylo pomoci mladým lidem najít skutečné hodnoty, pomoci jim vybudovat zdravý a pevný charakter a chránit je před negativními jevy, zejména před násilím, alkoholismem a drogami. Vzápětí se Royal Rangers rozšířil téměř do celého světa. V České republice byla tato práce s mládeží založena v roce 1992.

Národním velitelem Royal Rangers je Petr Walach.

 

Bližší informace o činnosti naleznete na stránkách Royal Rangers.

Používáním tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie.