Loading…
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Bio nebo Bůh?

Ježíš řekl: "Já jsem ta cesta, pravda i život." (Jan 14,6)

Biopotraviny, bioprodejny, správná kombinace správných potravin, zdravá výživa. Nemoci přicházejí z důvodu špatné stravy, změň to, uzdravíš se, prodloužíš si život. Tajemství čínské medicíny, knihy a přednášky o zdravé výživě, tzv. éčka, letní a zimní potraviny, které organismus zahřívají a ochlazují, stahují a uvolňují, apod... To vše na nás v poslední době útočí ze všech stran.

Nic proti obchodům se zdravou výživou a biopotravinám. Je to v podstatě zpestření jídelníčku, návrat zapomenutých surovin (pšenice špalda, pohanka, jáhly, apod.), jídla našich předků. Proč stále jíst jen výrobky z bílé pšeničné mouky, mléčné výrobky, uzeniny, potraviny s chemickými přísadami? ALE POZOR!!!

Již asi 20 let mám alergii na pyl stromů, obilnin a trav. Jde o porušenou imunitu, kdy zatímco organismus zdravého člověka reaguje na určité podněty normálně, tak u alergika se vyskytuje např. neustálá rýma, nepříjemné svědění očí, kašel, dušnost, ekzém, astma. Pozoruji, že každým rokem se mé obtíže zhoršují. V posledních letech se mi přidala i potravinová alergie. Tyto obtíže mi vadí, ale nikdy jsem se u lékaře neléčila. Snažila jsem se nemoc si nepřipouštět, používám různé oční a nosní kapky, občas léky antialergika. Potravinám, které mi vadí, se snažím vyhýbat. Netěším se na jaro, kdy jsou problémy největší. Dá se říct, že si člověk časem vlastně zvykne. A to je asi nejhorší, protože se ani moc nemodlíte. Nedávno s příchodem prvních teplejších dnů jsem si uvědomila, jak moc mi alergie vadí, že mě omezuje ve spoustě aktivit a jsem z ní unavená. A že kdyby to šlo, hned bych se jí zbavila. Navštívila jsem tedy konečně lékaře alergologa a dozvěděla se, že mohu mít astma. Léčba existuje, ale trvá pět let, a výsledek je nejistý.

A tak jsem si řekla, že se budu raději denně modlit. Bůh mi brzo ukázal, že bere alergii do svých rukou. Byla jsem povzbuzena a modlila se dál. A víte, kdo se také ozval? Ďábel nabídl "svou pomocnou ruku" v podobě knihy Radost ze zdravých dětí (autoři Zerzán, Strnadelová). Nejprve jsem byla nedůvěřivá, dokonce jsem hned z první části vytrhla pár "podezřelých" stránek, ale pak jsem se začetla a četla a četla.

Bůh mě hned varoval ve snu, kdy jsem viděla zapnutý stan a z něj vyčnívaly bosé nohy. Já jsem se snažila lechtáním nohou toho spícího vzbudit - tzn., že jsem probouzela něco, co spí, něco nebezpečného...

První část knihy byla o stravování a jeho vlivu na zdraví, na posílení imunity, na vyléčení nemocí a alergií. Druhá část obsahovala recepty podle staročínské filozofie jin a jang. Byla jsem do knihy úplně vtažena. Psalo se tam přesně to, co jsem "potřebovala" slyšet: "Uzdraví tě zdravá výživa". Byla jsem nadšená, ale zároveň zlá, smutná a protivná. Propadala jsem se níž a níž, měla jsem deprese z alergie, z hrozícího astmatu, sužoval mě ekzém mého malého syna, kterému jsem podle dětské lékařky geneticky alergii předala. Vyhledávala jsem si informace na internetu, příběhy lidí a dětí s alergiemi, v noci jsem špatně spala. Knihu jsem měla na stolku hned vedle Bible, a ta také dostala vždy přednost před Božím slovem.

Vzpomněla jsem si na sen o stanu a uvědomila si díky Pánu, že jsem se dostala někam, kam jsem nechtěla. Jsem čtrnáct let věřící, a teď tohle!? Ale ďábel nikdy neodpočívá!

Začali jsme se s manželem za situaci modlit. Jasně jsem viděla, že kniha je špatná. Po modlitbě přišla úleva a já cítila, že mám knihu vyhodit. Neudělala jsem to ale hned, řekla jsem si, že si alespoň vystřihnu některé vcelku zajímavé recepty. Jak jsme my lidé někdy chytří! Další den jsme s dcerou poslouchaly chvály a já jsem odnesla knihu do popelnice. Ale stále jsem musela myslet na vystřižené recepty. A co s nakoupenými potravinami z bioprodejny, musím je také vyhodit a už nikdy do obchodu se zdravou výživou ani nevkročit? Verča se modlila za slovo od Pána a otevřela Bibli, kde byla jasná odpověď:

Pryč, pryč odtud, vyjděte z Babylóna! Nedotýkejte se nečistého! Vyjděte z jeho středu! Očisťte se, vy, kdo nosíte Hospodinovo náčiní! Nemusíte však odcházet nakvap, nemusíte se dávat na útěk, protože Hospodin půjde před vámi, Bůh Izraele bude též uzavírat váš průvod. (Izajáš 52,11-12)

Problém není v biopotravinách, bioprodejnách, ale pozor na knihy a přednášky týkající se tohoto tématu. Čím se zabývá autor, který píše tyto knihy, kdo je člověk, který přednáší, co se za touto filozofií skrývá. Když jsem měla knihu doma, často se mi zdál sen o hadovi, který se mě drží svými jedovými zuby a pouští jed. Po vyhození knihy a modlitbě k Pánu jsem viděla, jak se had pustil a byl odmrštěn pryč.

Děkuji Bohu, že je toto nehezké období, které trvalo asi jeden měsíc, za mnou. A co se týče alergie, budu se modlit dál za uzdravení.

Ježíš řekl: "Já jsem ta cesta, pravda i život." (Jan 14,6)

Jitka Chraščová,

AC Čáslav

Používáním tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie.