Loading…
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

„Na besídce jsem byl nejchytřejší..."

Jak jsem ke studiu přišel? Bylo mi deset nebo jedenáct let, když jsem poprvé zapřemýšlel o službě, a Bůh ke mně začal mluvit. Začal vlastně, když mi bylo osm let. Na besídce jsem byl nejchytřejší (smích z publika), to je prostě pravda. Díky rodičům, domácí škole a taky křesťanské škole. Hodně jsem si četl Bibli a naučil jsem se spoustu věcí.

Byli jsme na besídce dva šikovní kluci, ale ten lepší se neučil a brzy jsem ho předstihl. Jason MorrisonDokonce i učitel z besídky říkal, že až přijde Pán a zeptá se ho, co udělal se svým mozkem, jestli ho dal jen na poličku, anebo studoval a učil se... Učitel to sice říkal mému kamarádovi, nicméně já sám jsem vnímal, že ke mně mluví Bůh: „Jasone, já jsem ti dal mozek a schopnost rozumět Bibli, a ty s tím musíš něco dělat. Bylo by špatné, kdybys to uložil jako hřivnu..." Vzal jsem to slovo vážně a začal jsem studovat svůj první kurz teologie, a to v jedenácti letech. Přihlásil jsem se na Global University, a ačkoli učebnice byly určené středoškolákům, já jsem byl dost chytrý, jak jsem říkal (smích z publika), takže mi to nedělalo žádný problém.

Začal jsem sloužit ve sboru na besídce, později jsem vedl skupinu mládeže. Když mi bylo šestnáct přišel na naši mládežnickou biblickou hodinu jeden rabín se všemi svými žáky, protože jim chtěl ukázat, čemu my křesťané věříme. Položil docela jednoduché otázky typu: „Proč se modlíte ve jménu Ježíše?" a mí vrstevníci nebyli schopni odpovídat. Cítil jsem se trochu trapně, když jsem pořád mluvil jen já. Rabín si mě vzal stranou a ptal se, kolik mi je let. „No, šestnáct." Byl velmi překvapen, protože si myslel, že jsem minimálně studentem semináře. Znovu jsem si uvědomil potřebu studovat. V šestnácti jsem proto začal studovat na univerzitě nejenom angličtinu a pedagogiku, ale i na Global University Bibli a teologii. Protože jsem cítil, že nemám všechny odpovědi, že Bůh se nedá pochopit, studoval jsem dále a dokončil magisterské studium v oboru Christian ministries – praktická teologie a správcovství. Stále jsem ale viděl, že potřebuji více schopností. Ano, mohl jsem sedět doma a říct si, že to nastuduji sám... To lze. Ale sám jsem potřeboval školu, abych získal ty správné studijní návyky. Proto jsem nastoupil na třetí univerzitu...

Zmiňuji to hlavně proto, že my křesťané máme schopnost studovat Bibli doma, ale 99% křesťanů nemá disciplínu a sebekázeň, aby každý den studovali, vyhledávali zdroje. Biblická škola buduje naši disciplínu a rozvoj osobnosti. Škola nám pomáhá objevit „hluchá" místa v našich životech, na kterých je třeba pracovat. Nevíš, co nevíš. V současné době opět studuji na další univerzitě, ale jen pro zábavu, abych zůstal „in". Každý člověk a pastor především by měl být stále v obraze. A proto se potřebuje neustále vyvíjet.

Jason Morrison,
AC Brno

Převzato z časopisu Život v Kristu, červen 2013

Používáním tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie.