Loading…
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

KidsQuest Drug Free

Prostor pro práci církve ve školách.

Mám doma – asi jako mnozí z Vás – děti školního věku. Často přemýšlím nad jejich spolužáky a kamarády. Jako přítel statistik si spočítám, že se mé dvě děti ve škole denně setkávají s cca 50 – 60 dětmi, na které mohou mít vliv. Až dosáhne školního věku i náš Jakub, bude toto číslo ještě větší. Jako rodič a zároveň pracovník s dětmi si kladu otázku, kolik z nich se nám podařilo za poslední dobu zasáhnout evangeliem.

KidsQuest – nástroj změny

Před nějakým časem jsme ve spolupráci s americkou Assemblies of God uvedli na (český) svět evangelizační projekt KidsQuest. O něm jsme informovali v minulých číslech časopisu.

V současné době máme pro vás produkt, který na tento projekt navazuje nebo – lépe řečeno – jej může velmi dobře předcházet. KidsQuest Drug Free je totiž program zaměřený na prevenci proti alkoholu a zneužívání drog určený pro I. stupeň základních škol. Jeho obsah sice není vysloveně evangelizační, avšak děti se v něm setkají s hlavními postavami klasického KidsQuestu – tygrem TJ a klauny Dingem a Link. Stejně tak je součástí projektu barevný komiks tematicky zaměřený na danou problematiku a nově také gumové náramky na ruku s heslem Staň se tygrem! Podstatou programu je vysvětlit srozumitelnou a zábavnou formou nebezpečí alkoholové a drogové závislosti. Současně se však může program stát velmi vhodným východiskem pro další spolupráci se školami a pro případnou realizaci samotného evangelizačního projektu KidsQuest.

První prezentace, která proběhla v rámci semináře pro pracovníky s dětmi, se uskutečnila na základních školách v Kolíně a v Kutné Hoře. Reakce škol napověděly, že bude o KidsQuest Drug Free zájem, neboť podobných programů určených pro tuto věkovou skupinu je jako šafránu. Naši stateční účinkující zvládli celkem 9 vystoupení. Během 3 dnů se nám tak podařilo oslovit cca 700 dětí, žáků 1. až 6. třídy. Paní učitelky i děti byly mile překvapeny formou i obsahem našeho poselství. Na oplátku musím napsat, že jsem já byla zaskočena tím, kolik toho dnešní (už tak malé) děti o drogách a alkoholu vědí.

Výhodou tohoto programu je, že oproti klasickému KidsQuestu vyžaduje menší počet účinkujících – vše se dá zvládnout v počtu minimálně sedmi, lépe však deseti lidí. I technická náročnost není tak velká. Program trvá cca 45 minut a realizuje se ve dvou podobách – poselství zaměřené na alkohol nebo na drogy. Stalo se nám také, že byl zájem o program kombinovaný.

Pokud máte o realizaci tohoto projektu zájem, pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mirka Smetanová,

Kolín

Používáním tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie.