Loading…
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Martin Fridrich

Martin Fridrich

Velikonoční video

Napsal(a) neděle, 05. červenec 2020 12.32

Velikonoční promluvu, která byla zveřejněna na úvodní stránce webu, stále naleznete na YouTube.

Velikonoce: Svátek pro všechny

Napsal(a) neděle, 05. červenec 2020 12.32

Svátek spojený se dnem pracovního volna dozajista potěší každého zaměstnance, ať už je význam svátku jakýkoliv. Den placeného volna přece nemůže být na škodu a je jedno, jestli máme volno proto, abychom oslavili práci, vznik samostatné republiky, další vznik ještě samostatnější republiky, českou státnost či něco dalšího. Volný den se dá využít k věcem, na které se jinak nedostává čas – dá se pracovat na zahradě, opravovat dům, odpočívat u televize nebo vzít rodinu někam na výlet. Svátku je beztak jedno, jestli si pro samé volno vůbec vzpomeneme, co slavnostního si vlastně připomínáme. Jinak se na to ale dívají ředitelé firem, kteří v každém svátku mohou vidět ušlé zisky a vyplacené mzdy, za které nikdo nic užitečného nevyprodukoval. A je jim asi jedno, jestli je tovární hala prázdná proto, že přišel Konstantin s Metodějem, nebo proto, že odešel Jan Hus.

Lysá Worship 2015

Napsal(a) neděle, 05. červenec 2020 12.32

27. 6. 2015 se v Beskydech uskuteční Lysá Worship 2015. Odkaz a videopozvánku naleznete v sekci Události / Připravujeme.

Najdi verš

Napsal(a) neděle, 05. červenec 2020 12.32

Mohl by to být způsob, jak chodit a nachytávat křesťany – stačilo by přijít a poprosit je, aby ze své Bible přečetli verš Jan 5,4. V závislosti na tom, jaký překlad a jaké vydání Bible by zrovna měl daný člověk k dispozici, by následovalo zmatení či vyjádření údivu. Někteří by ze své Bible verš suverénně přečetli, jiní by ho tam hledali marně. A někteří by ho sice nenašli hned, ale nenápadné písmenko v textu by je navedlo k poznámce pod čarou, kde by ztracený veršík nalezli. Jednotlivá vydání Bible se totiž neliší jen překladem, ale místy i samotným obsahem. Co to tedy znamená a máme se tím nechat nachytat?

Spuštěn registrační systém AC

Napsal(a) neděle, 05. červenec 2020 12.32

Spustili jsme web acregistrace.cz, kde se budete moci přihlašovat na konference a semináře. Již nyní se ale můžete přihlašovat na Duchovní soustředění 2015.

Blogy

Napsal(a) neděle, 05. červenec 2020 12.32

Martin Moldan, biskup AC
apostolskacirkev.cz/blog/martinmoldan

Milan Buban, ředitel VOŠMT
milan.buban.cz

Lukáš Targosz, pastor AC Element v Hradci Králové
lukastargosz.blogspot.cz

Michal Beran, pastor AC Maranatha v Praze
michalberanpastor.blogspot.cz

David Kučera
david-kucera.blogspot.cz

Vladimír Rafaj
vladorafaj.blogspot.cz

Agnostik a blatník

Napsal(a) neděle, 05. červenec 2020 12.32

V životě jsem se potkal jen s málo lidmi, o kterých bych řekl, že jsou ateisty. Potkal jsem víc lidí, které bych označil za agnostiky. Ani jedno z těchto slov nemyslím jako urážku, spíš jako jednodušší způsob označení lidí, co nevěří, že Bůh existuje, a vědí, proč si to myslí v případě první skupiny, a lidí, co pokrčí rameny, řeknou ‚kdo ví?' a jdou dál u skupiny druhé. Nejsou to nejpřesnější definice, ale prozatím postačí. Nedávno se však moje představa o tom, jak vypadá správný agnostik, trochu rozšířila, když jsem se u jednoho člověka se záchvatem agnosticismu setkal.

L’Eglise Apostolique

Napsal(a) neděle, 05. červenec 2020 12.32

(membre des Assemblées de Dieu)

L’Eglise Apostolique (EA) en République tchéque est comptée parmi les Eglises evageliques. Elle est également classée parmi les Eglises pentecôtistes qui sont associées à « Pentecostal World Conference (la Conférence mondiale pentecôtiste) et elle est un membre de « Pentecostal European Fellowship » (L’Assotiation européenne pentecôtiste). A l’échelle mondiale, elle est un membre des Assemblées de Dieu qui rassemble près de 40 millions de membres.

La première congrégation pentecôtiste en Tchécoslovaquie a émergé en Moravie du Nord avant 1910. Une groupe des chrétiens des différents dénominations ont commencé à se rancontrer dans le but d’ étudier la Parole de Dieu et de prier pour le pouvoir pour le travail spirituel et Dieu les a baptisés dans l'Esprit Saint. Ils ont réçu le don de parler en langues. Bientôt d'autres groupes ont vu le jour à Brno, Prague et d'autres endroits, et en 1910 ils ont été enregistrées sous le nom de « L'Union des chrétiens pentecôtistes résolus ». Pendant l'occupation nazie leur activité a été interdite et après 1948 l'Union a été abolie. Bien que les frères ont essayé d'intégrer avec quelques autres communautés ecclésiales et plus tard ils ont utilisée pour établir leur propre Eglise, ils n'ont pas été autorisés jusqu'en 1977. Le EA a été légalisée qu'en 1989.

Dans la doctrine et la pratique de l'EA le Saint-Esprit, le baptême du Saint-Esprit et le rôle actif de l'Esprit Saint dans la vie de l'individu et de l'Eglise sont mis en évidence avec des axiomes traditionnels de la théologie chrétienne.

Principalement l’EA dispose de deux rites principaux: le baptême par l’immersion dans l'eau et la Cène du Seigneur.

L’EA est administrée d'une manière Congrégationaliste-Presbytérien. L'unité de base de cette Eglise est une congrégation, qui est administrée par les Anciens. L'Eglise elle-même est une union des congrégations séparées, avec leurs postes respectifs et les diasporas. A la tête de l'Eglise est un évêque.

L'Eglise a mis en place un collège, L'Ecole Supérieure des missions et de la théologie, à Kolín (Bohême centrale), qui fournit une éducation aux ministres de l'EA.

L'Eglise possède sa propre maison d'édition, appelée Křesťanský život (La Vie Chrétienne), qui émet le magazine Život v Kristu (La Vie en Christ).

D'autres activités du secteur:

 • La Fondation Néhémie – Les collections des finances, des vêtements et de la nourriture pour la livraison aux personnes dans le besoin.
 • L'organisation EA Teen Challenge – l’aide les alcooliques et les toxicomanes.
 • Royal Rangers – travaille auprès des enfants et des jeunes.
 • La Diaconie – le service aux sans-abri, aux personnes âgées et aux malades.
 • Global University - l'éducation chrétienne en partenariat avec le collège biblique à Kolin et l'enseignement à distance, offrant plusieurs niveaux, à partir de l'enseignement primaire jusqu'au niveau supérieur.
 • La mission de la société Život (La Vie)
 • Les Ministères de la femme département - au service des femmes tant à l'intérieur qu'à l'extérieur de l'Eglise.

Le EA possède 5040 membres sur le territoire de la République tchèque, y compris les enfants et les candidats dans 43 paroisses et 57 stations de prédication.

Les adresses

Apostolska církev (L'Eglise Apostolique tchèque)
V Zídkách 402
280 02 Kolín 2
République tchèque
tél: +420 321 720 457
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Rada Apoštolské církve (Le Conseil de l'Eglise Apostolique tchèque)
Pod Červenkami 504
735 43 Albrechtice
République tchèque
tél / fax: +420 558 742 322
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Filadelfie – Přístav Oldřichovice

Napsal(a) neděle, 05. červenec 2020 12.32

Motto: to nejlepší pro děti bez rodičů jsou noví rodiče

FILADELFIE – Přístav Oldřichovice je občanské sdružení, jehož posláním je podpora náhradní rodinné péče. Naším cílem tedy je, aby se co nejvíce dětí dostalo z dětských domovů a kojeneckých ústavů do pěstounských rodin, kde se jim dostane láskyplné péče i křesťanské výchovy.

Naši činnost můžeme rozdělit do tří oblastí:

 • Propagace náhradní rodinné péče
  Snažíme se šířit povědomí o pěstounské péči a motivovat další rodiny k této službě. Tato oblast je aktuální zvláště nyní, kdy se chystá rušení kojeneckých ústavů a stát hledá několik set nových pěstounských rodin.
 • Výstavba rodinných domů pro pěstouny
  Pro začínající pěstounské rodiny, které si nemohou vzít více dětí do své péče kvůli malého bytu, stavíme velké rodinné domy. Tím pádem tyto rodiny mohou přijmout daleko více dětí, které by jinak musely zůstat v ústavu.
 • Následná péče
  Pěstounským rodinám z celé republiky nabízíme řadu servisních služeb a různé aktivity. Jedná se o různá setkání, vzdělávací programy, volnočasové aktivity, odlehčovací služby a také terénní psychologickou poradnu.

Dosažené výsledky

Dosud jsme postavili 4 nové domy, ve kterých dnes bydlí 4 pěstounské rodiny a celkem 20 dětí. Osmnáct z nich žilo ještě nedávno v některém z dětských domovů. Všechny domy stojí v podhůří Beskyd, v okolí Třince, nicméně rodiny do těchto domů přijímáme ze všech krajů ČR.

Jelikož Třinecko je region s největším počtem pěstounských rodin v republice, nabízíme různé služby nejen „našim“ rodinám, ale i mnoha dalším. Naši terénní psychologickou poradnu tak již využilo několik desítek pěstounských rodin a stovky dětí. Stejně tak naše vzdělávací, relaxační i duchovní programy navštěvuje spousta pěstounských rodin a to nejen z blízkého okolí.

V současné době dostavujeme již pátý dům „na zelené louce“. Chtěli bychom jej dokončit v létě 2012. Věříme, že i v něm spousta dětí najde svůj nový domov – ten časný i ten věčný.

Další informace a kontakty najdete v našem letáku, a na našich webových stránkách.

Studijní texty

Napsal(a) neděle, 05. červenec 2020 12.32

V této sekci nabízíme čtenářům studijní texty k vybraným tématům. Texty jsou často seminárními pracemi vedoucích pracovníků Apoštolské církve předkládanými v rámci jejich teologických studií. Vzhledem k tomu, že některé texty byly předkládány jako součást studia na zahraničních školách, jsou vypracovány v anglickém jazyce. Máme naději, že postupně budou přibývat i studijní texty v českém jazyce. 

 

Vůdcovství


Praktická teologie

 

Biblická teologie


Misiologie

Strana 1 z 5
Používáním tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie.