Loading…
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

11. ročník soutěže „O poklad Krále králů“

Napsal(a)  Dana Navrátilová  pátek, 29. květen 2015 09.57

11. ročník soutěže „O poklad Krále králů“ prověřil naše děti a mládež ve znalostech Matoušova evangelia a knihy Ester. Opět jsem byla nadšená úrovní znalostí účastníků. Letos nás bylo přes 130 z Čech a Moravy, zatím nevím, kolik dětí se zapojilo na Slovensku. Co je pro mě malinko smutné, je skutečnost, že se soutěže účastní jen minimum dětí z Čech. Boží Slovo je přitom velmi jednoznačné – na mnoha místech nás ponouká, abychom je dětem vštěpovali, jasně nám vysvětluje, čím je pro každého křesťana, a upozorňuje i na to, v jak nebezpečné situaci se nachází ten, kdo z Boží zbroje odloží někam do kouta právě meč Ducha svatého. Každý, kdo své dítě miluje, touží po tom, aby bylo v bezpečí. Potom by největší touhou všech křesťanských rodičů mělo být pomoct dětem najít cestu do Božího království a dát jim vše potřebné k tomu, aby touto cestou mohly jít a dojít až do cíle. Kdo pustí dítě do tmy a nedá mu ani baterku? Občas slýchám, že děti mají spoustu povinností do školy. Mají, a v žádném případě je nepodceňuji. Nejsou ale důležitější než Boží Slovo. A tak je mojí velikou touhou získat pro čtení Bible spoustu dětí nejenom z Moravy, ale i z Čech.

Vraťme se ale k soutěži. Letos byly děti neskutečně šikovné, přibylo těch, které znají opravdu hodně, a tak se trochu setřely rozdíly mezi těmi nejlepšími a nejslabšími. O to to bylo celé napínavější a odměnu bych dala nejraději všem. Přesto ale jsou děti, které mi dělají radost mimořádnou. To jsou ty, které jsou s námi v soutěži už několik let. Vzhledem k tomu, že máme každý rok jiné okruhy, naučí se postupně znát podstatnou část Bible. Nadšená jsem i z toho, že s námi zůstává dorost, i mládež. Mám naději, že tato skutečnost bude výzvou pro vedoucí mládeže a pokusí se zorganizovat něco podobného pro tuto věkovou kategorii, abychom mohli získat další odhodlané studenty Božího Slova. Ti pak budou připraveni sloužit dalším. Vyhlížíme probuzení, toužíme po něm a mě osobně ohromně povzbudila letošní pastorálka, kde nám sloužil bratr Francois Carr, který upozorňoval i na to, že probuzení je možné tam, kde jsou na něj lidé připraveni. Proto – připravujme i děti a mládež.

Ještě bych chtěla zmínit malý vedlejší efekt soutěže. Je to skutečnost, že některé děti se těší, že se setkají se svými „soupeři“ z předešlých ročníků a s kamarády z jiných sborů, vedoucí se seznamují navzájem a vyměňují si kontakty a otevírají se nové možnosti spolupráce, společných výletů, táborů a jiných setkávání.

Těším se, že se k nám v dalším ročníku přidají i další sbory, abychom se mohli obohatit navzájem. Už nyní přemýšlíme nad tím, do kterých biblických knih se podíváme. Určitě budeme společně sledovat život krále Davida, a co vybereme z Nového zákona, to vám co nejdříve dáme všem vědět. Sledujte naše internetové stránky, tam dáme všechny soutěžní otázky letošního ročníku a nové okruhy na rok příští.

Jako i minulý rok, i letos soutěžily děti v týmech, ale letos jsme udělali zároveň i soutěž jednotlivců, aby si mohli poměřit své znalosti všichni dohromady, ale zároveň abychom pomohli těm, kteří nejsou až takoví studenti, nicméně jsou praktičtí a dovedou si poradit v různých situacích, což mohli projevit v týmových hrách, kde se právě uplatnilo toto vše dohromady. A tak si na své přišli všichni.

Nakonec bych chtěla ještě poděkovat všem organizátorům, rodičům a vedoucím za perfektní spolupráci a pomoc na všech místech, kde se letos soutěž konala. Především pak Monice Křistkové, která se ujala organizace ve Frýdku-Místku a manželům Flekovým, kteří udělali zázemí soutěži v Kolíně a nemalou měrou se podíleli na povzbuzování dětí, aby se do studia Bible pustily. Jsem vděčná i vedení naší církve, že soutěž podporuje. Těším se, že se příští rok zase všichni sejdeme a že se nám podaří získat další nadšence pro odkrývání hlubin Bible – nejbáječnější knihy všech dob.

Dana Navrátilová

Používáním tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie.