Loading…
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Každý den mě pak prudil…

Napsal(a)  Veronika Horňáková  čtvrtek, 01. říjen 2015 11.07

V létě, před nástupem na gymnázium, jsem dostala prorocké slovo, že se budu modlit za spolužáky a Bůh si mě použije k tomu, abych je k němu přivedla. Velmi mi položil na srdce obraz, který přijal Jason Morrison – viděl Brno z ptačí perspektivy a v něm spoustu malých světýlek. To jsou lidi, kteří jsou připraveni slyšet o Kristu. Mluvím o Bohu s hodně lidmi, ale nevidím do jejich srdce, nevím, jestli to je člověk, do kterého mám investovat svůj čas. To vidění mi v tom hodně pomohlo. Vždycky, když se s někým bavím, mě hned při prvním rozhovoru něco „ťukne“ a vím, jestli to je to světýlko.

Není pro mě těžké mluvit s lidmi o Bohu, On mě k tomu zmocňuje, proto jsem nemusela bojovat s nějakým strachem nebo pocitem, že se ztrapním. Vím, že mě na tu školu poslal.

I když se to nezdá, náš gympl je naprosto šílený, je tam spousta drog a úplně jiný „lifestyle“. Ráda bych vás povzbudila, nenechte se tím zmást, ať lidi působí, jak chtějí, někteří jsou připraveni, a my to ani nemusíme vědět.

Nikdy bych neřekla, kdyby mi to Bůh neukázal, že Filip, který byl na škole známý už první měsíc po nástupu, protože ve velkém prodával tabák a chodil na různé párty, bude nadšený z toho, když uslyší o Bohu. Sama bych mu o něm asi neřekla, ale když budete chodit s Bohem, On vám ty lidi bude ukazovat. Filip byl asi nejhladovější člověk, co jsem kdy viděla. Od té doby, co jsme se bavili o Bohu, mě pak další měsíc každý den „prudil“ – ať mu řeknu svědectví, ať mu pošlu verš z Bible, ať mu pošlu chvály, ale bylo to strašně krásné. Lidé jsou připraveni, i když nám se to nezdá…

Veronika Horňáková,

AC Brno

Naposledy změněno čtvrtek, 01 říjen 2015 11:10
Používáním tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie.