Úvodník ŽvK leden 2018

Napsal(a)   pátek, 05. leden 2018 12.16

Milí čtenáři časopisu Život v Kristu,

rádi bychom Vám poděkovali za Vaše modlitby a podporu, kterou projevujete našemu/Vašemu časopisu. Bez Vás by to nešlo! Naší snahou totiž je, aby časopis odrážel dění v naší církvi, fungoval jako na pokračování psaná kronika a byl jedním z pojítek mezi křesťany Apoštolské církve. Oceňujeme každou Vaši reakci, protože nám dává šanci pracovat na tom, aby časopis byl pro Vás vždy čtivý a aktuálně zaměřený. Proto se scházíme jako Rada časopisu (Martin Moldan, Pavel Bubík, Radek Smetana, Jindřich Novák a my, Bartíkovi) minimálně jednou za dva měsíce a diskutujeme nad podobou příštích čísel, hledáme nejlepší možné přístupy k navrženým tématům, oslovujeme autory článků a jde nám o to, abyste i v dnešní uspěchané době, která četbě moc nepřeje, s očekáváním vyhlíželi každé další číslo.

Děkujeme i všem, kdo mají na starosti distribuci časopisu ve sborech, protože jsou to většinou oni, kdo na sebe berou úlohu shromáždit od každého čtenáře peníze, vyřídit objednávku a pak Vás každý měsíc hledat, aby Vám časopis mohli předat. Pro redakci jsou to většinou neznámí věrní služebníci, za které jsme vděční a se kterými bychom rádi více spolupracovali, pokud se nebudou ostýchat se nám ozvat.

Možná jste zvědaví, jak se rodí nová témata… Poprosili jsme bratry a sestry, kteří reprezentují různé sféry naší církve, a v počtu asi patnácti lidí se scházíme jednou za rok proto, aby časopis žil tím, tím žijete Vy.

Hledáme také způsoby, jak dostat časopis k těm, kteří ho ještě nečtou. (I v tom byste nám mohli pomoci. Pokud jste s ním spokojeni, udělejte mu, prosím, osobní reklamu.) Jedním z takových kroků je i nový kabát do nového roku. Usoudili jsme, že po pěti letech nastal čas na designovou změnu.

Alespoň krátce k číslu, které držíte v ruce: Když jsem zpocený, vyčerpaný a ještě se třesoucí usedl na židli poté, co jsem poprvé v životě vedl chvály, říkal jsem si, že tohle není Boží vůle, to přece po mně Pán Bůh nemůže chtít! A dnes, po 24 letech, se na chvály a uctívání pořád těším jako vedoucí, i když je vedu už jen občas, i jako účastník. Přinášíme pohled na chvály z různých perspektiv a máme naději, že když nahlédnete na chválu i z jiné strany, než jste zvyklí, pomůže nám to všem, abychom společně vzdávali našemu Pánu Ježíši ještě lepší chválu.

Přečtete si také poslední díl Zápisníku, protože na obzoru se už rýsují další. Jsem nadšený, že naše církev umí vzít za práci a šíří Boží království také prakticky!

Musíme se také věnovat aktuálnímu dění ve světě, tentokrát přinášíme komentář k prohlášení prezidenta Trumpa o Jeruzálemu. A je toho mnohem více, takže čtěte víc, čtěte Život v Kristu!

Za redakci,

Jirka Bartík