Loading…
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Royalfest

Napsal(a)  Karel Hauptman  pondělí, 25. březen 2019 13.45

Každým rokem pořádá organizace Royal Rangers v České republice akci s názvem Royalfest. Pod touto značkou se skrývá setkání mládeže plné chval a uctívání. Asi ve své paměti tápete, co nebo kdo Royal Rangers je. Toto jméno patří organizaci, která slouží dětem v naší zemi již 25 let, a přední hlídky jsou jednotlivé oddíly, které pracují ve sborech, církvích. Royal Rangers je službou, která si vytkla za cíl přinést evangelium, učit žít a prakticky naplňovat Boží zákony a v neposlední řadě vystrojit do služby děti od 6 do 18 let.

No, ale vraťme se k Royalfestu. V tomto roce proběhl již desátý ročník. Ve svých začátcích to byla jednodenní akce ve Vsetíně, pořádaná 3. přední hlídkou Valašsko, kam byly zvány křesťanské kapely. Co ale je na vzniku Royalfestu velmi zajímavé, je, že iniciátorem a organizátorem nejsou „dospěláci“, ale samotní junioři, tedy mládežníci, kteří chtějí společně uctívat, modlit se a „být spolu“.

Cílem bylo a stále je dát dohromady mládež od 11 let a chválit a uctívat Boha. Během těch pár let se celá akce rozrostla do víkendových rozměrů a z podzimního termínu se již druhým rokem stal zimní termín, který se „zahnízdil“ v čase pololetních prázdnin, kde asi nejspíš zůstane.

Jak jsem již na začátku zmínil, tento rok ve Valašském Meziříčí 1. 2. – 3. 2. oslavil Royalfest deset let. Na místo přijelo více jak 200 křesťanů z celé republiky, a to i z daleka. Přivítali jsme přední hlídky až z dalekých Přeštic, Varnsdorfu a dalších měst.

Na Royalfestu vystoupily kapely Ram Adonai, Valašské uskupení Boží děcka, Chvála tábora Levitov s Igorem Rosou, Mozaika worship a stálice všech ročníků místní kapela Sto 7. Můžu říci, že chvály byly parádní a silné, plné radosti, kdy jsme „rozvibrovali“ celou budovu, kde sídlí AC Valašské Meziříčí.

Ale Royalfest nejsou jen chvály, ale také semináře, které mají motivovat a povzbudit. Tento rok byl na akci pozván Dan Ott, který mluvil na téma „Jak chodit s Bohem, když život bolí“, Pavel Trefný, který se zaměřil na „Modlitby s Biblí v ruce“, Igor Rosa se zacílením na „Chválu, a jak do ní vést děti“. Na tyto duchovně zaměřené semináře navazovaly praktické workshopy – tanec, divadlo, zpěv, izraelské tance a zpracování videa. Skvělé bylo, že z těchto workshopů si účastníci připravili krátký výstup, který mohli předvést před publikem celého Royalfestu.

Každý večer a v neděli ráno zaznělo kázané Boží slovo. Tento rok jím sloužili Barča Bačíková, Igor Rosa a Karel Hauptman. Zazněly výzvy, na které mnozí reagovali, a věřím, že každý, kdo hledal, se mohl setkat s Bohem.

Takovou „třešinkou na dortu“ byly večerní čajovny, kdy po skončení programu byl čas být spolu, potkat kamarády z opačného konce naší země. A mohu vám říci, že bylo rušno.

Závěrem bych chtěl poděkovat organizátorům z 3. přední hlídky Royal Rangers Valašsko, kteří vše vymysleli a připravili. Dokázali vytvořit přátelské, domácí prostředí. Stálo je to mnoho sil, ale stálo to za to. Díky Bohu za ně. Rád bych jim a Royalfestu popřál Boží požehnání a mnoho dalších úspěšných Royalfestů, a pokud budete přemýšlet, co dělat o pololetních prázdninách příští rok, přijeďte do Valašského Meziříčí na 11. ročník Royalfestu.

Karel Hauptman

velitel 18. přední hlídky RR, Brno

 

Video najdete na JAMAJKA MEDIA

Naposledy změněno pondělí, 25 březen 2019 13:55
Používáním tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie.