Loading…
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Encounter konference

Napsal(a)  Kateřina Moldanová  čtvrtek, 23. leden 2020 15.56

„Sjezd už neexistuje,“ zaznělo na Kristfestu, když jsme představovali novou konferenci, Encounter. Už delší dobu se o tom mluvilo v týmu, dokonce i mezi účastníky akce bylo možné zaslechnout, že slovo „sjezd“ nepatří zrovna mezi jejich oblíbené. Je to sice krásné české slovo a svým způsobem vystihující, ale mladým lidem tak nějak vzdálené a neatraktivní. Rozhodli jsme se proto pro změnu. Jelikož se v loňském roce obměnil skoro celý tým a hlavním vedoucím se stal také někdo jiný, rozhodli jsme se pro změnu radikálnější – změnit nejen název, ale také program, způsob, styl a další věci. Nejde totiž jen o samotné slovo „sjezd“, chtěli jsme posunout celou akci dál a vytvořit něco nového.

Sjezd byl skvělý, existoval dlouhých osmnáct let a přinesl spoustu úžasných věcí a změněných životů. A my, nový tým Encounteru, si moc vážíme všeho, co dělal, a chceme se jím inspirovat. Proto říkáme, že Encounter navazuje na dlouholetou koncepci Sjezdu mládeže AC.

Slovo encounter jsme zvolili proto, že vystihuje to, jakým místem chceme být. V překladu totiž znamená setkání. Chceme být místem setkání ve dvou rovinách. Jednak místem, kde se spolu budou moci setkávat mladí lidé z celého Česka, ať už věřící, nebo hledající, především ale místem, kde se každý bude moci setkávat s úžasným, živým Bohem. Přejeme si, aby Bůh na Encounteru proměňoval životy mladých lidí, dával se jim poznávat novým způsobem, povolával je a ukazoval jim, jak je vidí On.

Letošní první ročník nesl téma Unlocked. V překladu to znamená odemčeno. Stejně jako my jsme letos začali něco v podstatě od základu, rozhodli jsme se zaměřit na základ a jádro každého z nás. Protože si uvědomujeme, jak moc je důležité mít pevný základ v Bohu a vědět, kdo v něm jsme. Toužili jsme otevřít naše srdce Bohu, nechat ho, aby naše srdce zkoumal, ukazoval nám, jak věci vidí On. Mluvili jsme o zdravých hodnotách, postojích, o potřebě chránit naše srdce, dále jsme mluvili o odpuštění, o lžích, které se do našeho srdce dostávají a mají vliv na to, jak se cítíme a chováme apod.

Jedním ze dvou hlavních řečníků byl Dan Randall z Anglie, ředitel Hope Youth a pastor mládeže Life Church v Lancashire. Jeho vášní je vidět, jak mladá generace povstává, aby směle žila pro Ježíše. Druhým řečníkem byl Chenza (Jan Šeda), zástupce pastora CityHouse Brno, který věří, že Bůh pro nás má víc, než si často přiznáváme, a rád to lidem předává. Byli opravdu skvělá volba! Oba řečníci kázali skvěle a sklidili pochvalu od účastníků, ale především bylo vidět, že se opravdu nechali Bohem použít, a to se odráželo ve výzvách a reakcích lidí. Osobně jsem snad nikdy nezažila takovou reakci na výzvu, jako když ji dal Chenza v sobotu večer. Okamžitě, opravdu okamžitě, povstal celý sál. Neviděla jsem nikoho, kdo by poslouchal slovo a nevstal by. Byl to nádherný pohled.

Druhý večer jsme také zažili obrovskou Boží blízkost a jednání. Během večerního programu jsme s některými vedoucími cítili duchovní tlaky, rozhodli jsme se, ještě s pár lidmi z modlitebního týmu, modlit v jedné místnosti. Klečeli jsme, zvedali ruce, plakali. Bůh mluvil, měnil a lámal. Mezitím se v sále dotýkal účastníků. Ze všeho nejvíc jsme si přáli, aby každý z účastníků odjel s dotykem od Boha. To je důvod, proč jsme tuhle akci vytvořili a chceme ji posouvat dál. Dál v souvislosti s moderní dobou, ale také blíž k Bohu, protože chceme být bezpečným místem, ukazovat správné hodnoty a dávat prostor Božímu jednání a budování nových přátelství.

Celý Encounter jsme zakončili společným večerem chval v režii CityHouse, a nemohl to být lepší závěr. V programu kromě večerních setkání byly také například semináře o fake news, genderu, talentech a workshopy o kávě, instagramu, kaligrafii. Nechyběly ani aktivity, které umožňovaly právě vznik nových přátelství nebo utužování těch starých, jako třeba lezecká stěna, orientační běh po Kolíně, koncert, společné hry a další.

Jako tým jsme si to obrovsky užili a podle reakcí účastníků soudíme, že oni také. Příští rok nás čeká druhý ročník Encounter konference a my už se nemůžeme dočkat, co pro nás má Bůh nachystané.

Kateřina Moldanová

AC Vyškov

Naposledy změněno čtvrtek, 23 leden 2020 15:58
Používáním tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie.