Loading…
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Hledání Božího rukopisu

Úvahy k 60. výročí státu Izrael

Bůh jedná. O tom se v Bibli nepochybuje ani nediskutuje. Bible to předpokládá a vypráví o tom. Bůh povolává Abrahama, vyvoluje Izáka a zachovává věrnost Jákobovi. Stává se tak později známý jako "Bůh Abrahamův, Izákův a Jákobův". Na otázku "Jaké je tvé jméno?" odpovídá Mojžíšovi z hořícího keře "Jsem, který jsem!" (2. Mojžíšova 3,14). Je Bohem, který se zjevuje v dějinách, který dějiny tvoří, a proto také může být v dějinách rozpoznán. To potvrzuje apoštol Pavel (Římanům 1,20).

Číst dál: Hledání Božího rukopisu

Mediální obraz Izraele a konflikt v Gaze

z pošty od našeho čtenáře

Vážení přátelé,

jen velice výjimečně rozesílám jakékoli hromadné maily - toto je za mě úplně první. Nicméně, pokud cítíte potřebu připojit svůj hlas k vyjádření nesouhlasu s tím, jak naše média prezentují obraz Izraele a konflikt v Gaze - přeposílám vyjádření ICEJ, za kterým i já stojím.

Dále pro zájemce připojují níže i svůj vlastní dopis radě ČT, který jsem posílal v úterý 1.6.

Díky

Daniel Žingor

Číst dál: Mediální obraz Izraele a konflikt v Gaze

Duchovní příčiny antisemitismu

Dnešek byl pro mne sice perný, ale zato hodně plodný den. Vlastně to začalo už v neděli, kdy jsme byli s rodinou sloužit na setkání křesťanů v Terezíně. Zažili jsme úžasné chvíle. Nejen, že jsem viděl poprvé v životě svoji manželku v krásných izraelských šatech, které obdržela darem od babičky Ludmily Hallerové, jak hraje s našimi syny nádherné židovské písně a mesiánské chvály, nejen, že jsem cítil dotyk nebe při zaznívajících tónech houslí Alexandra Shonerta, židovského virtuosa, nejen, že jsem byl obohacen Martou Srbovou z Operace Ester o novou modlitbu Adon Olam a mistrně zvládnutý zvuk šófaru Karla Sedláčka z ICEJ projel celým mým tělem, nejen, že mne bratr Ján Ostrolucký z Ostravy doslova přenesl do Eretz Izrael při svém barvitém vyprávění, nejen, že jsem plakal u veršů dětí z terezínského ghetta, které přednesla malinká Ilonka Sopóciová ze Sušic, nejen, že jsem tajil dech u bezchybně zahrané písně Jerušalajim šel Zahav v podání desetileté Ráchelky Kouklíkové z Prahy, já jsem navíc celé to odpoledne věděl, že s námi je přítomen Bůh a že právě tady něco velkolepého koná.

Číst dál: Duchovní příčiny antisemitismu

Používáním tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie.