Loading…
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Martin Fridrich

Martin Fridrich

První Sympozium o posledních věcech

Napsal(a) pondělí, 18. říjen 2021 04.52

Varování: Následující text obsahuje mnohoslabičná slova, která zazněla na Sympoziu o posledních věcech v Olomouci 30. 1. 2019. Prosíme čtenáře, aby se jich nelekali. Nejsou životu ani zdraví nebezpečná.

Zdá se, že jedním z nejoblíbenějších teologických témat je v poslední době eschatologie, tedy otázka, jak bude podle Bible vypadat poslední část dějin. Žádné jiné biblické téma nevzbudilo mezi křesťany tolik zájmu a diskuzí na sociálních sítích i mimo ně než právě toto. A s mnohými diskuzemi přicházejí i mnohé otázky, ale také nesouhlas. Proto jsme se na Vyšší odborné škole misijní a teologické škole v Kolíně (VOŠMT) rozhodli uspořádat sympozium právě na toto populární téma. Smyslem sympozia bylo přenést alespoň část diskuzí na formálnější půdu. Dát prostor k tomu, aby mohly zaznít jak rozmanité názory na výklad biblických pasáží důležitých pro toto téma, ale také dát příležitost k prezentaci výsledků bádání o tom, jak se chápání eschatologie měnilo v dějinách. Účelem akce tedy nebylo dát definitivní odpověď na to, co nás čeká, ale vytvořit prostor pro láskyplnou a věcnou diskuzi a pozvat všechny, kteří by si to rádi poslechli. A přesně takové sympozium se uskutečnilo ve středu 30. ledna 2019 v Olomouci.

Zvolte si své pohlaví

Napsal(a) pondělí, 18. říjen 2021 04.52

Když v únoru Facebook dovolil uživatelům své anglické verze si vybrat z více než padesáti způsobů, jak popsat své pohlaví, mnozí komentátoři tento krok s nadšením popsali jako vítaný krok kupředu. U některých lidí to však způsobilo zmatení a kroucení hlavou – tam, kde donedávna byli zvyklí na výběr z nabídky muž/žena/nezveřejněno, dnes mohou volit z desítek možností, u kterých nemusí být bez podrobného slovníku jasno, co všechno vůbec znamenají a co by si měli vlastně vybrat. A i když si je člověk svým pohlavím docela jistý, může si klást otázku, co je touto nedávnou úpravou na jedné z nejnavštěvovanějších stránek internetu vlastně míněno.

Používáním tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie.