Loading…
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Modli se a pracuj 1

aneb služba (diakonia) a její místo v církvi - 1. díl

Církev má vydávat světu svědectví o Boží lásce, a to třemi způsoby: svědectvím slovem (martyria), modlitbou a svatým životem (leitourgia) a projevováním Boží lásky službou (diakonia). Všechny tři způsoby mají při rozšiřování Božího království význam a všechny tři používal Pán Ježíš, když chodil po zemi. Troufám si říct, že právě ve vyváženosti užívání těchto tří forem svědectví světu spočíval úspěch Ježíšovy služby.

Číst dál: Modli se a pracuj 1

Modli se a pracuj 2

aneb služba (diakonia) a její místo v církvi - 2. díl

V minulém díle jsme se zabývali tím, co diakonia je, jaké je její místo v životě církve a ve službě světu. Také jsme sledovali, jakým způsobem sloužil Pán Ježíš a co o službě druhým lidem učil. Článek jsme uzavřeli konstatováním, že církev je pověřena plností služby, což znamená: svědčit (martyria), oslavovat (leitourgia) a uskutečňovat lásku v životě lidí praktickou službou (diakonia).

Číst dál: Modli se a pracuj 2

Modli se a pracuj 3

aneb služba (diakonia) a její místo v církvi - 3. díl

V předchozích dvou dílech tohoto miniseriálu článků o diakonii jsme se zabývali praktickou službou Pána Ježíše a prvotní církve světu, jak o tom můžeme číst v Písmu. Viděli jsme, že služba byla životním posláním Ježíšovým a také jeho následovníků. Také jsme si mohli uvědomit, že služba, kterou lidem poskytoval Pán Ježíš a jeho učedníci, se kvalitativně lišila od „pouhé" sociální práce, a to především tím, že pomoc lidem byla poskytována v moci Ducha svatého. I v tomto by měla církev následovat Pána Ježíše.

Číst dál: Modli se a pracuj 3

Modli se a pracuj 4

aneb služba (diakonia) a její místo v církvi - 4. díl

V předcházejících dílech jsme prošli biblická místa vztahující se k diakonii (praktické službě církve světu) a také jsme nahlédli do činnosti diakonických organizací působících v rámci evangelikálních církví v České republice. V tomto díle se společně podíváme na Diakonii Apoštolské církve.

Číst dál: Modli se a pracuj 4

Používáním tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie.