Loading…
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Krize v manželství - příčiny a prevence II.

Manželské krize jsou tématem v dnešní době více než aktuálním. Žel, pro mnoho párů v církvi je již příliš pozdě. Snad časopis pomůže těm, kteří se v nějaké krizi nalézají a hledají cestu ven. Setkal jsem se vloni velmi osobně a zblízka s rozpadem jednoho křesťanského manželství, u něhož bych se takového hrozného konce nenadál. Ostatně, rozpad toho manželství málem smetl celý sbor. Dlouho jsem analyzoval příčiny a nebylo to úplně jednoduché, protože se na povrch dostávaly stále nové skutečnosti z let dávných, kdy do stavu manželského tito dva teprve vstupovali. Ale něco myšlenek by myslím mohlo být přínosem pro křesťanské páry obecně.

Číst dál: Krize v manželství - příčiny a prevence II.

Krize v manželství - příčiny a prevence I.

Různí lidé nás před svatbou varovali, abychom se připravili na to, že po svatbě přijde vystřízlivění a první velká krize. Někdo tvrdil, že první krize přichází do roka po svatbě, jiní nás varovali před kritickým třetím rokem a další byli přesvědčeni, že první velká krize přichází po pěti letech. Jsme spolu již více než šest let a přestože jsme už řešili nejednu neshodu, či problém, nikdy jsme dosud neprocházeli obdobím, které bychom mohli nazvat manželskou krizí. Myslím, že není třeba dopředu se obávat krizí, nebo problémů. Bůh požehnal manželství a stoprocentně za ním stojí. To znamená, že je připraven dát nám dostatek síly na to, co manželství obnáší.

Číst dál: Krize v manželství - příčiny a prevence I.

Zákaz tělesných trestů dětí?!

Když jsme byli u rodičů, otevřela jsem noviny, kde na úvodní stránce byl článek s názvem „Pár pohlavků dítěti? Přijde pokuta." Začetla jsem se a dozvěděla se, že jedna paní ministryně chce prosadit zákon, který by zakazoval tělesné tresty dětí. Pokud se zákon podaří prosadit, budou rodičům za fyzické trestání dětí hrozit finanční pokuty. V Dánsku tento zákon platí od 80. let. Když zde matka plácne dítě na ulici, zaplatí pokutu.

Číst dál: Zákaz tělesných trestů dětí?!

Používáním tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie.