Časopis - Apoštolská církev

středa, 03. červen 2020 13.48

Červnové číslo časopisu Život v Kristu stále ZDARMA!

Milí bratři a sestry, čtenáři a příznivci ŽvK, dáváme vám k dispozici i červnové číslo časopisu Život v Kristu! Ke stažení ZDE.

pondělí, 04. květen 2020 09.53

Květnové číslo časopisu Život v Kristu stále ZDARMA!

Milí bratři a sestry, čtenáři a příznivci ŽvK, dáváme vám k dispozici i květnové číslo časopisu Život v Kristu! Ke stažení ZDE.

pondělí, 06. duben 2020 09.57

Dubnové číslo časopisu Život v Kristu také ZDARMA!

Milí bratři a sestry, čtenáři a příznivci ŽvK, dáváme vám k dispozici i dubnové číslo časopisu Život v Kristu! Ke stažení ZDE.

úterý, 24. březen 2020 14.33

Březnové číslo časopisu Život v Kristu zdarma!

Přátelé, vzhledem k situaci, která vládne v naší zemi, bychom rádi přispěli svou troškou do mlýna a trochu vás povzbudili. Snad máte více času, třeba i ke čtení, proto vám nabízíme možnost si v těchto dnech bezplatně číst náš/váš časopis Život v Kristu. Březnové číslo v pdf si můžete stáhnout ZDE.

pondělí, 24. únor 2020 12.57

Jóbovi přátelé

Možná vy sami nejste v obtížné situaci, ale někdo ve vaší blízkosti. Ve vaší rodině nebo v církvi. Nebo ve vašem okolí. Jób měl tři přátele, kteří byli nejenom zdrceni tím, co se mu přihodilo, ale vyhledali ho, aby ho politovali a potěšili. Vážili si ho, záleželo jim na něm a prožívali to s ním. A hlavně, mysleli to s ním jen dobře. Nejprve brečeli, následně s ním sedm dní mlčeli. Pak ale chtěli Jóba potěšit a povzbudit. Jejich snaha je zachycena ve velké části knihy Jób. Víme, že se jim to vůbec nepovedlo, i Bůh je pokáral. Čeho se vyvarovat, abychom nebyli takovými Jóbovými přáteli? Co raději neříkat? Třeba člověku nemocnému?

čtvrtek, 20. únor 2020 13.48

Ako reagovať na tragédiu

Vo svetle tragickej nehody v okolí Nitry dňa 13. 11. 2019, ktorá mala 12 oznámených obetí a veľký počet zranených, sa chcem obrátiť na nás, kresťanov. Je mnoho okolností, ktorým nedokážeme zabrániť. Dejú sa tragédie, ktorým sa nedokážeme vyhnúť. Častým ľudským reflexom býva zaboriť hlavu do piesku a blízku kalamitu odignorovať či prečkať. Inokedy sme v takom šoku, že situáciu neodhadneme a reagujeme neprimerane. Pre kresťanov je vo všetkom vzorom Ježiš. Ježiš poznal tragédiu. Denne sa stretával s chudobou, nemocnými, znevýhodnenými, obeťami útlaku a nešťastí. Evanjeliá zaznamenávajú, ako sa týchto ľudí dotýkal, ako ich uzdravoval a prinášal zmenu. Hoci nevieme pomôcť každému a nemôžeme mať „spasiteľský syndróm“, ako by sme mali reagovať podľa Ježišovho vzoru v čase kalamity? Ježiš rozpovedal dnes už známy príbeh „O milosrdnom Samaritánovi“. Dovoľte v krátkosti poukázať na pár krokov, ktoré môžeme urobiť každý. Všetci. Hocikto. Aj ty.

úterý, 11. únor 2020 09.53

Bůh, utrpení a víra

Lidé se odjakživa zabývali otázkou utrpení, zvláště v dobách, kdy je sami zakoušeli. Jak se k tomu máme postavit my křesťané? Hledáme odpovědi v rovině teologické i praktické. Brání nám utrpení věřit, nebo věříme ještě víc?

pátek, 31. leden 2020 10.40

Ježíšovi pacienti

(Osobní vzpomínka na Reinharda Bonnkeho)

Připadá mi, že Reinharda Bonnkeho znám odjakživa – myslím tím od svého obrácení. Fotky z jeho masivních kampaní visely od mého znovuzrození na zdi mého pokojíku a vždy jsem snil o tom, že jednou taky budu součástí slavného vylití Ducha a probuzení, jaké zažívá on.